la

Liderka lokalnego ośrodka wspierania rodziców, ogólnopolska akcja na rzecz karmienia piersią, inicjatywy on-line, wydarzenia bliskościowe - to tylko niektóre przykłady działań laureatek poprzednich edycji Lauru Rodzicielstwa Bliskości. Chcemy Wam powiedzieć jak bardzo wasza praca jest ważna, ile pięknych i wyjątkowych rzeczy robicie co roku dla rodzin, którym tak bardzo potrzebne jest Wasze wsparcie. Laur Rodzicielstwa Bliskości to Wasze święto!


Jak zgłosić inicjatywę do wyróżnienia?
Czy uważasz, że twoja lokalna liderka lub inicjatywa, w której bierzesz udział powinna zostać wyróżniona? A może chcesz pokazać działania, które sam/a realizujesz?Opowiedz nam o tym!

Zgłoś siebie lub wspieraną osobę/inicjatywę przez formularz Lauru Bliskości!
Z nadesłanych kandydatur Jury wybierze laureatów Lauru Rodzicielstwa Bliskości 2016, który zostanie wręczony podczas IV Konferencji Bliskości.

Statuetki przygotowane przez:Sponsor upominków
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Formularz zgłoszenia
Jury:

joa

Joanna Paluchiewicz – Laureatka Lauru Rodzicielstwa Bliskości 2015 - Pomysłodawczyni i prowadząca Centrum Rodzicielstwa Bliskości we Wrocławiu w którym przy wsparciu położnych i innych specjalistów rozmawia o porodzie i rodzicielstwie. W roku 2010 zapoczątkowała nurt Rodzicielstwa Bliskości w Szkołach Rodzenia który szybko się rozprzestrzenił co pozwoliło na promowanie noszenia dzieci w chustach, masowania maluszków metodą Shantala, pieluszkowanie wielorazowe a przede wszystkim bycie blisko z własnym dzieckiem. Autorka programu przygotowującego do Świadomych Narodzin, wg. którego prowadzone są spotkania. Instruktorka aktywnej szkoły rodzenia. Certyfikowana Doula z powołania - czynnie działająca na terenie Wrocławia i okolic od 2009 roku. Współzałożycielka Stowarzyszenia Doula w Polsce. W 2015 roku odznaczona Laurem Bliskości. Prywatnie mama Janka i Tymka, żona Mateusza
zuzia

Zuzanna Kołacz-Kordzińska – laureatka Lauru Rodzicielstwa Bliskości 2015 - Doradczyni noszenia ClauWi, instruktorka masażu Shantala, Promotorka Karmienia Piersią, doula. Człowiek drogi, wciąż poszukująca nowych ścieżek. W swoim życiu robiła przeróżne rzeczy – pracowała z dziećmi niepełnosprawnymi i ich rodzinami, w dziale marketingu dużego wydawnictwa zajmowała się produktami z zakresu specjalnych potrzeb edukacyjnych, napisała kilka książeczek dla dzieci i tysiące stron dla nauczycieli, przeprowadziła setki szkoleń z zakresu wspierania rozwoju placówek oświatowych. W roku 2012 stworzyła Ośrodek Wspierania Rozwoju „Bliżej”, w którym na co dzień wspiera rodziców w ich świadomym rodzicielstwie i poszerzaniu rodzicielskich kompetencji. Redaktorka "Kwartalnika Laktacyjnego". Współorganizatorka wielu rodzicielskich wydarzeń w Trójmieście, jak np. Trójmiejski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Liderka gdańskich grup wsparcia: Pozytywnie o Porodzie oraz Mleczna Droga. Wierzy, że jedną z najważniejszych rzeczy w rodzicielstwie i karmieniu piersią jest danie wsparcia, by rodzice sami odkryli własną moc i kompetencje. Absolutnie szczęśliwa mama Tosi i Blanki i żona Marcina. Pasjonatka życia i spotkań z ludźmi. Jest Wiceprezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

iza

Izabela Sztandera – jest certyfikowaną doulą, dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią, instruktorką masażu dziecięcego i aktywnej szkoły rodzenia, a także doradcą noszenia ClauWi i doradcą macierzyńskim. Przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, towarzyszy podczas narodzin i w okresie okołoporodowym. Wspiera rodziców w pierwszym roku nowo narodzonego życia, wskazuje możliwe sposoby rozwiązywania problemów i umacnia wiarę w rodzicielskie kompetencje. Jest po to, by obudzić w Was Rodzica. Współprowadzi polską sieć wsparcia Pozytywnie o Porodzie (www.pozytywnieoporodzie.pl), a także jest założycielką przedsięwzięcia "Mlekoteka". Współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku, Fundacją Bank Mleka Kobiecego, związana z Fundacją Promocji Karmienia Piersią. Przede wszystkim spełniona mama aktywnej trójki, kochająca książki i adrenalinę (również tą z zakupu książek). Więcej na www.maminiec.eu

gosia

Malgorzata Stańczyk – ukończyła studia magisterskie na kierunkach Filozofia i Psychologia, na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest niezależną dziennikarką. Publikuje m.in w: magazynach "Focus" i "Coaching", w czasopismach: "Dyrektor Szkoły", "Medical Tribune", "Twój Junior" oraz na dziecisawazne.pl. Propaguje rodzicielstwo bliskości, Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz metody edukacji, które wyrastają z głębokiego szacunku do dziecka i zaufania do jego rozwoju. Jest mamą dwóch synów: siedmioletniego Wojtka i czteroletniego Antosia.

hefa

Agata Aleksandrowicz – absolwentka studiów z dziedziny Komunikacji Społecznej. PRowiec z wykształcenia – pasjonatka karmienia naturalnego z zamiłowania. Redaktor Naczelna "Kwartalnika Laktacyjnego" i autorka Bloga Matki Karmiącej www.hafija.pl. Prelegentka licznych konferencji, wykładowca warsztatów o karmieniu naturalnym. Najważniejsza w Polsce edukatora w systemie wsparcia mother to mother. Głos matek karmiących w Polsce. Uważa, że w procesie karmienia piersią najważniejsza jest matka i dziecko – ich zdanie, ich potrzeby i ich emocje. Wierzy, że niemedyczne wsparcie w laktacji oraz marketing mleka kobiecego są niezbędnymi, ale nadal niezaopiekowanymi ogniwami polskiego wsparcia laktacyjnego. Jest Fundatorką i Wiceprezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią.


Fundatorem nagród dla lauretaów jest Drogeria Ekologiczna Betterland


bt


IV Konferencja Bliskości. Copyright (c) 2013-2016 mamania.pl. All rights reserved. Designed by Mamania