* szczegóły w regulaminie

stopy

Organizator

ma

Wydawnictwo Mamania – Mądre książki dla mądrych rodziców

Mamania jest najlepszym wydawnictwem specjalizującym się w wydawaniu książek o tematyce parentingowej i poradnikowej. Na rynku działa już ponad 6 lat, a książki spod szyldu Mamania skierowane są do rodziców i osób zajmujących się pracą z małymi dziećmi oraz ich rodzicami.

Wydawnictwo powstało z myślą o tych wszystkich, dla których rodzicielstwo to jedna z najważniejszych przygód życia.

Ponad sto wydarzeń skierowanych do rodziców w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu i wielu mniejszych miastach. Spotkania w klubach mam i klubach malucha, wsparcie dla inicjatyw społecznych to tylko niektóre działania, jakie podejmuje Wydawnictwo.

Książki Mamanii wprowadzają na polski rynek nowe idee wychowawcze, takie jak "baby-led weaning" ("Bobas Lubi Wybór" Gill Rapley), koncepcja kontinuum ("W głębi kontinuum" Jean Liedloff), rodzicielstwo bliskości.

Wydawnictwo publikuje także tytuły polskich autorów: m.in. bestsellerowy "Poradnik dla zielonych rodziców" Reni Jusis i Magdy Targosz, pierwsze polskie książki o rodzicielstwie bliskości napisane przez psycholog dziecięcą Agnieszkę Stein – "Dziecko z bliska" oraz "Dziecko z bliska idzie w świat" czy książki o pracy zawodowej matek "Mamy, wracamy" Marty Waszczuk.

W swojej ofercie Wydawnictwo ma także liczne światowe bestsellery:

 • Cykl autorstwa Harveya Karpa, zwanego „pediatrą gwiazd”, lekarza, z którego porad korzystali m.in. Madonna i Pierce Brosnan: "Najszczęśliwsze dziecko w okolicy", "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy" i "Najszczęśliwszy śpioch w okolicy".
 • Publikacje autorstwa małżeństwa Searsów – liderów i twórców pojęcia „Rodzicielstwo Bliskości” (Attachment Parenting) m.in. „Księgę wymagającego dziecka”, „Księgę ciąży”, „Księgę dziecka”.
 • Rewolucyjne „Rodzicielstwo przez zabawę” oraz „Nie strach się bać” autorstwa Lawrence'a Cohena, psychologa specjalizującego się w terapii poprzez zabawę.

Wydawnictwo zaprosiło do Polski na szkolenia dla specjalistów oraz na spotkania z czytelnikami takich autorów jak:

 • Evelin Kirkilionis (Niemcy) – doktor nauk biologicznych (Uniwersytet we Fryburgu), specjalizująca się w badaniach nad biologicznymi uwarunkowaniami powstawania więzi rodzic-dziecko;
 • Claude Didierjean-Jouveau (Francja) – wieloletnia prezeska La Leche League France, obecnie redaktorka naczelna pisma wydawanego przez tę organizację;
 • Gill Rapley (Wielka Brytania) – twórczyni metody Baby-led Weaning;
 • Lawrence Cohen (Stany Zjednoczone) – doktor psychologii, psychoterapeuta, twórca koncepcji Playful Parenting.
 • W 2013 roku na Konferencję Bliskości Wydawnictwo zaprosiło światowej sławy pediatrów oraz twórców pojęcia Attachment Parenting: Marthę i Williama Searsów.
 • W 2014 r na II Konferencji Bliskości wystąpił Henrik Norholt – dr uniwersytetu w Kopenhadze, dyrektor naukowy Ergobaby Inc., który zajmuje się badaniami nad psychologicznymi i rozwojowymi korzyściami noszenia dzieci
 • W 2015 r na III Konferencji Bliskości wystąpili: Lawrence Cohen – specjalizuje się w terapii dzieci i rodzin poprzez zabawę, ma własną praktykę psychologiczną, jego prace publikowane są w licznych magazynach, zarówno naukowych i profesjonalnych, ale też w prasie popularnej (m.in. w "Boston Globe", "The Time"). Wydawnictwo Mamania wydało trzy książki autorstwa L.J.Cohena „Rodzicielstwo przez zabawę”, „Nie strach się bać” i „Siłowanki”;
  Carlos Gonzalez – znany i ceniony hiszpański pediatra, wybitny działacz na rzecz ochrony i promocji karmienia naturlanego, autor książek: "Moje dziecko nie chce jeść" i "Mocno mnie przytul".

IV Konferencja Bliskości. Copyright (c) 2013-2016 mamania.pl. All rights reserved. Designed by Mamania